Blog BiriçerikBlog Biriçerik

Bir içeriğim olsun diyorsanız, doğru yerdesiniz!

En İyi Kopya Kontrol Sistemleri Nelerdir ?

Kişisel bloglar ve kurumsal sitelere girilmiş olan tüm içeriklerin özgün olması her ne kadar farklı kişiler tarafından yazılıyor olsa da içeriklerde bulunması gereken en önemli özelliklerden biridir. Kaliteli ve özgün bir şekilde hazırlanmış olan içerikler sitenin Google sıralamalarında gerekli noktalara gelmesinde büyük pay sahibidir. Aynı zamanda girilmiş olan içeriklerin ilgi çekici olması da siteniz için fayda sağlayacak özelliklerden biridir. Biriçerik olarak sitenizde bulunan yazarların veya sizin yazdığınız içeriklerin özgünlük seviyelerini kontrol etmek için kullanabileceğiniz kopya kontrol sistemleri hakkında sizlere bilgi vererek hangi sistemi kullanmanız gerektiğine dair öneriler sunacağız.

Small Seo Tools

Kopya kontrol sistemlerinin geneline bakıldığında geçmişten günümüze en profesyonel desteği verenlerden biri Small Seo Tools’tur. Sitenin sunduğu imkanlar arasında yazdığınız bütün içerikleri ister belirtilen alana kopyalayarak istersenizde word hali ile sisteme yükleyerek kopya kontrollerini yapabiliyorsunuz. Sitenin çalışma mantığı tamamen içeriğin %50’lik kısmını sunucular üzerinden tarayarak sonuçları sizlere sunuyor. Her ne kadar güzel bir sistem olsa da iki ayrı dezavantajı bulunuyor. İlk dezavantaj siteye içerik kontrolü girişi yaparken bazı doğrulamalar ile karşılaşıyor olmanız diğeri ise yazılımın ağır olmasından kaynaklı olarak ağır çalışmasıdır. Unutmadan söylemek gerekir ki bu sitede bir kontrolde maksimum 1000 kelimelik bir içeriğin kopya kontrol testini yapabiliyorsunuz.

Analiz R10.NET

Türk webmasterların kullandığı kopya kontrol sistemlerinden birisi de Türkiye’de oldukça popüler olan webmaster forumu r10.NET tarafından sunulan hizmettir. Genel olarak bakıldığında test sonuçlarında yaklaşık %90’lık oranda doğru sonuçlar verdiği gözlemlenmektedir. Her yazılım gibi bazı hatalar yapması sebebiyle teste soktuğunuz içeriği tekrardan test etmeniz gerekebiliyor. Analiz işlemi forum tabanlı bir sistemden yapıldığı için biraz ağır çalıştığını söylemesek olmaz. DOC ve TXT uzantılı dosyalarınızı doğrudan sisteme yükleyerek kopya kontrol yapma imkanınızda r10.NET tarafından sunulmuş durumdadır.

Kopya Kontrol

Son zamanlarda popülerlik kazanmış ve birçok kullanıcısı bulunan KopyaKontrol sistemi yeni kurulmasına rağmen sunduğu hizmet ile birçok site yöneticisi tarafından tercih edilmektedir. Yukarıda bahsettiğimiz siteler arasında en doğru sonuçları veren sistemlerin başında gelmektedir. Biriçerik olarak önerdiğimiz kopya kontrol sistemlerinden biri olduğunu söylemek çok doğru olacaktır. İsteğe bağlı olarak kopya kontrol sitesine üye olarak toplu bir şekilde özgünlük testi yapabiliyorsunuz.Leave a Reply

Your email address will not be published.

*
*
*