Blog BiriçerikBlog Biriçerik

Bir içeriğim olsun diyorsanız, doğru yerdesiniz!

Page View Nedir, Adsense Kazancını Etkiler mi?

Türkçe karşılığı “sayfa gösterimi” olan Page View internet sitelerinize gelen ziyaretçilerin site içerisinde hangi sayfaları dolaşması ve gün içerisinde birden çok ziyaretçinin sitenizi ziyaret etmesi anlamına gelmektedir. Eğer sitenizin Page View oranı yüksek ise Google sizin sitenizi değerli olarak görüyor ve sıralamada sizleri üst sıralara taşıyor. Aynı zamanda bu durum Adsense gelirlerinize de doğrudan etki ediyor. Page View oranının artması için sitenize gelen ziyaretçilerin içeriklerinize ilgi çekici gözüyle bakarak sayfada kalma sürelerini uzun tutmaları gerekiyor. Google bu noktada Page View oranlarına fazlasıyla önem veriyor. Adsense ile sitenizde reklam gösterimi yapıyorsanız Page View oranlarına mutlaka özen göstermeniz gerekiyor.

Sayfa Gösterimi Bilgilerine Nasıl Ulaşabilirim?

Sitenize ait sayfa gösterimi bilgisine ulaşmak için birden çok araç kullanabiliyorsunuz. Bu araçlardan en iyi hizmet verenleri genel olarak ücretli olarak hizmet verirken en iyiye yakın olanlar ise ücretsiz olarak hizmet verebiliyor.  Bu servislerden herhangi biri ile gösterim oranlarını takip ederek sitenize gelen kullanıcılar ile ilgili birçok bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz. Bu araçlar tarafından sitenize gelen kullanıcıları sitenizin ana kodlarının arasına bazı kodlar ekleyerek takip edebilirsiniz. Ücretsiz olarak hizmet veren ve aynı zamanda sizleri doğrudan ilgilendiren Google’nin sunmuş olduğu Google Analystic aracı bu konuda sizlere en iyi şekilde yardımcı olacaktır.

Sayfa Gösterimi Nasıl Arttırılır?

Bu konuya cevap ararken bilmeniz gereken en önemli kriter kullanıcıların sitenizde kalma süresini etkileyen durumun onlara beklediği yanıtı veriyor olmasıdır. Bu doğrultuda sitenize girdiğiniz içeriklerin başlıklarına önem vermeli ve bunun yanı sıra içeriklerinizi başlıklar ile alakalı tutmanız gerekmektedir. Sitenize eklediğiniz içeriğin başlık ile uyumlu olmaması ziyaretçilerin sitenizden çabucak çıkmasına sebep olacaktır. Bunun yanı sıra yazı sonlarına reklam eklemek yerine alakalı içerikler eklemek kullanıcının dikkatini büyük ölçüde yazılara çekmenize yardımcı olacaktır. Eğer reklam koyarsanız kullanıcı bu reklama isteğine bağlı olarak tıklar veya tıklamadan gider. Bu gibi bir duruma engel olmak amacıyla içeriklerinizin sonuna benzer içerikler koymaya özen göstermelisiniz.

Sayfa Gösterimi Kazançları Etkiler mi?

Page View yani sayfa gösterimleri sitenizin kazançlarını doğrudan etkileyen kriterlerden biridir. Eğer sitenizi uzun vadede kazanç sağlamak amacıyla besliyorsanız kesinlikle page view oranına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bununla birlikte sitenizin Adsense’de tıklama başına maliyet oranlarını yüksek tutmak için yapmanız gereken en önemli şey sayfa gösterim sayısını arttırmak olacaktır.Leave a Reply

Your email address will not be published.

*
*
*